Putování žárovek

dlouhodobá hra, která spojuje a inspiruje

Hej, ty. Ano, myslím tebe, milý čtenáři * milá čtenářko. Nabídnu ti dva krátké příběhy. Schválně, jestli nějaký z nich poznáš.

Pokukovala jsem po partě oddíláků. Nevypadali jako skauti, ale určitě to byl nějaký oddíl. A vypadali, že se těší, na dobrodružství, která zažijí. Jen jsem neměla odvahu na to přijít se jich zeptat, o čem že to mluví. Je mi to líto.

(Já)

Na nádraží jsme viděli pár skautů. Vypadalo, že s nimi je velká sranda. Neměli jsme možná odvahu se s nimi pobavit. A oni taky ne, i když by to bylo určitě super.

(Já)

Ať už ses poznal*a, nebo ne, možná máš jinou podobnou situaci, kde si říkáš: Tady by to bodlo. Tady by bylo fajn si říct, kdo jsme, prohodit pár slov a vzájemně se obohatit o příběhy, zkušenosti, vtip, nebo si jen popřát hezkou cestu. Někde z toho mohly vzniknout životní osudy, někdy společná akce, jindy třeba „jen“ dobrý nápad, co dělat v oddíle. Anebo jen úsměv na tváři.

Co nás tak brzdí? Odpověď nežádám. Obecně jsme národ trochu zaprděnců, trochu stydlínů, nechceme se „nikomu vnucovat“ a být snad na obtíž. I když víme co? Že to je pěkná krávovina a je to celé jen o našich blokách, které si před sebe stavíme.

Já byl vždycky takový, že jsem nevěděl o čem se mám s holkama bavit. Anebo s partou lidí, které neznám. Bylo by snazší mít nějaké téma, čím začít rozhovor. Jenže čím? Zeptat se, kam jedou? To je dost osobní. A bavit se o počasí, nebo zpoždění vlaku?! Meh…

(Já)

Proto je tu Putování žárovek! Co všechno nabízí?

Žárovka je předmět, který udělujete. Je snazší mít jasný důvod proč se s někým dát do řeči.
Žárovka nabízí možnost začít vyprávět vlastní příběh.
Žárovka vybízí přijímajícího k tomu, aby se s vámi dal do řeči a nebylo to divné a trapné.
S žárovkou nejsi za dementa. Naopak přinášíš něco zajímavého.
Pokud obdržíš žárovku a Putování žárovek znáš, je to pro tebe stejně vždy něco nového.
S žárovkou načerpáš inspiraci pro svou další činnost.
Žárovka může být (a je to záhodno) i uměleckým dílem. Přijímající ji ocení a ten, kdo ji vyráběl, si užije proces tvoření.